Aborcja – chore dziecko

Kiedy rodzice dowiadują się o tym, że ich dziecko urodzi się chore – podejmują się walki o nie i o to, aby żyło i było jak najzdrowsze. Są też tacy rodzice, którzy decydują się na aborcję.

Prof. dr hab. n. med. Maria Rybakowa z Komitetu Rozwoju Człowieka
Wydziału Nauk Medycznych PAN pisze:

W wielu chorobach i wadach wrodzonych jedynie wcześnie rozpoczęte leczenie przynosi widoczne korzyści i znacznie poprawia rokowania. Należy podkreślić, że ciągle u nas zbyt mało uwagi zwraca się na zapewnienie pomocy rodzinom chorych dzieci oraz na kompetentną edukację społeczną. Ma ona na celu uświadamianie rodzicom możliwości i metod usprawniania fizycznego i psychicznego dzieci urodzonych z defektami rozwojowymi, możliwości wykonywania zabiegów chirurgicznych i plastycznych poprawiających te defekty.

Często rodzice nie wiedzą o tym, że mogą pomóc dziecku. Podejmują decyzję, której będą żałować do końca życia. Często jest to winą uświadamiania ludziom tego, że mają prawo do wolnej decyzji. Jednak zabicie dziecka nie ma w sobie nic z wolności. Również decyzja rodziców nie jest wolna. Niektórzy roszczą sobie prawo do decydowania o cudzym życiu.Jednka prawda jest taka, że żaden człowiek nie może decydowac o rzeczach, w obliczu których jest tylko ziarenkiem piasku.

hastagi na stronie:

#aborcja esej

Authors

Related posts

Top