Zmęczony życiem

Co oznacza: być zmęczonym życiem? Czy człowiek może być zmęczony na tyle życiem, ze chce już je przerwać? I w końcu, czy człowiek ma prawo do tego, aby przerywać życie? Często lekarze przestają się dziwić temu, ze ktoś chce przerwać swoje życie z powodu zmęczenia nim. Są nawet za tym, aby pomóc takiej osobie odejść, aby ją zabić.

W Holandii eutanazja jest legalna od 2001 roku. W listopadzie tego roku jeden z holenderskich szpitali oświadczył że poddaje eutanazji również nieuleczalnie chore dzieci. Jednakże “postęp” w tej dziedzinie idzie jeszcze dalej. Królewskie Holendersie Towarzystwo Medyczne (RDMA) domaga się, by wybrać “godną śmierć” mogli również ci, którzy nie są śmiertelnie chorzy ale po prostu “zmęczeni życiem”.

Czy zatem człowiek młody, czy dziecko, poczuje się zmęczone życiem, ponieważ w kazdym czasie, anwet w młodym wieku ludzie mają różne problemy – to czy powinno się zabić tego człowieka? Lekarze z Holandii są “za”. Jeżeli zapytalibyśmy lekarzy z Polski, na pewno zdania byłyby podzielone.

hastagi na stronie:

#zmęczony życiem #zmęczenie życiem #zmeczona zyciem

Authors

Related posts

Top