Rząd zabija słabych

Czy nie bałbyś się mieszkać w kraju, o którym wiesz, że jeżeli zachorujesz – zabiją Cię? Tak właśnie dzieje naiedaleko stąd, bo w Holandii.

Wytyczne dotyczące dopuszczenia do eutanazji niemowląt i małych dzieci znane są jako Protokół z Groningen, gdzie zostały po raz pierwszy sformułowane. Według nich eutanazja jest dopuszczalna, kiedy decyzję o niej podejmą rodzice, a dwa zespoły lekarskie zgodzą się co do nieuleczalności choroby i niemożliwości złagodzenia bólu.

Zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy nowych wytycznych zgadzają się, że stworzą one precedens, otwierając możliwość eutanazji wobec osób, które nie mogą same wyrazić swojej woli, na przykład opóźnionych w rozwoju czy ludzi starszych chorych psychicznie.

Najpierw pozwolono na zabijanie dzieci nienarodzonych. Teraz, pozwalają na zabijanie starców, których nie będzie miał kto utrzymywać, ponieważ dzieci zostały zmordowane. Dochodzą jeszcze chorzy psychicznie – tu zapewne kontynuatorzy planu Hitlera są zadowoleni. I dzieci. Małe, chore dzieci, które zapewnie nie będą w pełni zdolne do pracy w przyszłości – czyli, z punktu widzenia społecznego – są bezużyteczne.
Rząd się na to zgadza – rządowi jest to na rękę. Jeszcze tylko pytanie do holenderskich lekarzy: ile wam musiano zapłacić, abyście pod płaszczykiem litości zabijali na zlecenie?

Authors

Related posts

Top