Archiwum

Archiwum

20092005

2009
 • sobota, 7 lutego Polskie umieralnie (Eutanazja) (dlaczego, jak, jest, tam, teraz) (by eutanazja.pl)
  Na pytanie o to, co jest wartościowe, usłyszymy, że życie. Znaczenie ma nie tylko to ziemskie życie, ale i życie po śmierci. Śmierć jest ważna. Umieranie. To, jak się umiera. Tylko dlaczego nie można godnie żyć w kraju katolickim i ze spokojem pójść do szpitala, ze spokojem ducha i z przekonaniem, że tam nie stracisz życia?
 • sobota, 7 lutego Testament życia skończy z ratowaniem na siłę, eutanazja? (Eutanazja, Testament ) (chce, jest, jestem, lub, pod, polska, sobie, tego, tej, woli) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Czym jest eutanazja? (Eutanazja) (chce, dla, Eutanazja, jej, jest, lekarz, lekarze, mu, tym) (by )
  Czym jest eutanazja? Czy nie jest ona pozbawieniem człowieka decyzji na tema tego, czy chce żyć? Jeżeli decyzję o własnej śmierci podejmuje sam chory, to czy lekarz powinien umożliwić mu śmierć, czy raczej pomóc w cierpieniu? W końcu: czy eutanazja jest litością dla człowieka, czy czymś, co jest karygodne i nie ma nikt prawa mówić o niej w kontekście litości?
 • sobota, 7 lutego Pierwszy wniosek o eutanazję w Polsce (Eutanazja, Eutanazja w domu) (chce, czas, Eutanazja, Eutanazja w Polsce, Janusz , jego, jej, jest, medycyna, mu, od, prosi, tej, za) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Złotówka dla grabarza (Aborcja, Bioetyka, Dopuszczalno, Eutanazja, Eutanazja na, Eutanazja w 2006, Eutanazja w domu, Historia pogl, Kobiety na falach, Legalna eutanazja) (dla, dlaczego, jak, jej, jest, od, sobie, tak, tej, temu, tym, za) (by eutanazja.pl)
  Skoro tak wielu ludziom w służbie zdrowia nie możemy ufać nawet w sprawach mniejszej wagi niż nasze życie, czy trzeba wielkiej wyobraźni, żeby przedstawić sobie negatywne skutki dopuszczenia w Polsce eutanazji? Jej zwolennicy podkreślają, że warunkiem jest ścisła kontrola prawna i medyczna. W naszych realiach? Skąd założenie, że akurat w kwestii eutanazji standardy będą wyższe niż zwykle? Czy nie znajdą się tacy, którzy potrafią ominąć nawet najbardziej precyzyjne wymagania prawodawców? - czytamy w Rzeczpospolitej sprzed roku. Nawet, gdyby autor napisał to kilka lat temu - nie straciłoby nic na aktualności. Jedynie, ludzie nie wiedzieliby, o co chodzi,lub udawaliby, że nie widzą. Wszak kilka lat temu większość ludzi nie miała pojęcia o istnieniu łowców skór, o czym usłyszał cały świat nie tak dawno.
 • sobota, 7 lutego Holandia eutanazja legalna (Eutanazja na) (boga, Eutanazja, jest, kard, lekarze, nowe, pacjent, pod, prawo, rok, tam, temu, teraz, za) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Zabijać ludzi w śpiączce (Eutanazja) (czas, Eutanazja, jako, jego, jest, od, oni, pacjenci, prawo) (by )
  Sąd w Niemczech, a było to już jakiś czas temu, podjął decyzję o odłączeniu będącej wstanie śpiączki 85-letniej kobiety od aparatury podtrzymującej życie. Zdaniem sędziów takie byłoby życzenie pacjentki, gdyby mogła je wyrazić. Natomiast biskup Lehmann skrytykował werdykt wyrażając też obawę, że wprzyszłości zabijanie na życzenie nie będzie należeć do rzadkości.
 • sobota, 7 lutego Eutanazja WYNIKI BADAŃ (Socjologia) (bo jest, dla, dzieci, Eutanazja, gdy, jak, jako, jego, jej, jest, ku, lekarz, lub, mimo, mu, nad, od, ono, tak, takim, tego, tej, temu, tym, woli, wprowadzenie eutanazji, za) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Zjawisko eutanazji (Socjologia) (dla, jak, jej, jest, lub, nad, nowe, od, ono, pod, takim, tej, tym, uniwersytetu, za) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego DCD (Bioetyka) (tym) (by )
  Australijski Komitet Etyki Zdrowia (AHEC) rozważa wprowadzenie rozwiązań prawnych, które umożliwiłyby w tym kraju wykonywanie DCD. Miałoby to zapobiec stałej tendencji spadkowej w ilości pozyskiwanych narządów. Podobne zmiany mają miejsce w USA, gdzie już wykonuje się pojedyncze przeszczepy DCD.
 • sobota, 7 lutego Eutanazja w domu (Eutanazja w domu) (dla, Eutanazja, jak, jest, pod) (by )
  Dla osób chorych które leczone są w domu beligjskie apteki przygotowały zestaw sprzedawany oficjalnie dla lekarzy, jest też on dostępny spod lady podobnie jak środki antykoncepcyjne w części polskich aptek: Jak donosi prasa politycznie poprawna, dwieście kilkadziesiąt aptek belgijskich prowadzi już sprzedaż „specjalnych zestawów do eutanazji”, wydawanych tylko lekarzom. W zestawie jest kilka strzykawek i stosowne porcje środków znieczulających i paraliżujących. Zestaw kosztuje 60 euro, czyli w przybliżeniu 240 zł. Cena pary butów... Oczwyście trudno jest nie odnieść wrażenia że pod znakiem zapytania stawia się tutaj wolną wolę osoby która ma zostać poddana eutanazji.
 • sobota, 7 lutego Eutanazja – badania (Socjologia) (dla, Eutanazja, gdy, jak, jej, jest, lub, mu, od, prawo, roku, sobie, tak, tego, tej, temu, uniwersytetu, woli) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Izrael zalegalizował eutanazję (Eutanazja na) (chorzy, jest, lekarze, od, roku) (by )
  W Izraelu po wieloletnich staraniach zalegalizowana została eutanazja. Stało się to możliwe po przełamaniu, a raczej pominięciu sprzeciwu ortodoksyjnych Żydów, wiernych zasadzie, że żaden człowiek nie ma prawa odbierać życia bliźniemu.
 • sobota, 7 lutego Proeutanatyczna służba zdrowia (Eutanazja) (chce, dla, Eutanazja, jest, leczenie, lekarz, nad, prawo, tego, za) (by )
  W każdym szpitalu znajdzie się ktoś, kto za łapówkę zgodzi się podać choremu zabójczy środek. I tego nic nie zmieniło. Ludzie za pieniądze są gotowi na wiele. Nawet za marny grosz potrafią odebrać życie innemu człowiekowi. Jednak eutanazja to nie tylko zabicie, ale i nie uratowanie chorego. Jeśli więc lekarz zwleka z podaniem koniecznego dla chorego leku, masz prawo myśleć, że umyślnie chce spowodować śmierć chorego.
 • sobota, 7 lutego Aborcja i eutanazja – na tym się zarabia (Aborcja) (dla, dzieci, Eutanazja, jest, lekarz, lekarze, od, tym, usa, za) (by )
  Powszechność aborcji doprowadzi do tego, że wkrótce zabraknie młodych ludzi, od których pracy zależą świadczenia dla emerytów. A wtedy spowoduje to nasilenie presji w kierunku stosowania eutanazji. Błędne koło się zamknie a śmierć będzie pociągała za sobą śmerć.
 • sobota, 7 lutego Eunazja – dorabianie ideologii (Eutanazja) (dzieci, jest) (by )
  Eutanazja nie jest skutkiem starości, przewlekłej choroby, kalectwa czy fizycznego cierpienia. Jest to przede wszystkim skutek braku miłości, na przykład skutek okrucieństwa dorosłych dzieci wobec starzejących się rodziców. Tak pisze w swoim artykule ks. Marek Dziewiecki.
 • sobota, 7 lutego Kobiety na falach z ang. Women On Waves (Kobiety na falach) (jak, jest, nad, od, organizacja, pod, polska, tym) (by )
  Kobiety na falach (ang. Women On Waves) to organizacja zajmująca się promocją prawa do aborcji w krajach, gdzie jest ona nielegalna.
 • sobota, 7 lutego Kto pozwala na śmierć dzieci? (Eutanazja) (chce, dla, jak, jako, jest, lub, musi, od, polska, tego, woli) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego We Francji umorzono śledztwo w sprawie zabójstwa z litości (Eutanazja na) (chce, dla, Eutanazja, jego, jest, lekarz, mu, od, parlament) (by )
  We Francji umorzono śledztwo w sprawie zabójstwa z litości. Sprawa ta dotyczyła człowieka, który od czasu wypadku samochodowego był sparaliżowany, niemal niewidomy, prawie utracił zdolność mówienia i samodzielnego oddychania. Często mówił, że chce umrzeć. Jego matka wstrzyknęła mu środek nasenny, a następnie lekarz zrobił mu śmiercionośny zastrzyk.
 • sobota, 7 lutego Belgia drugim krajem na świecie dopuszczającym eutanazję (Eutanazja) (czas, Eutanazja, jego, jest, kard, lekarz, musi, nad, nowe, ono, pacjent, pod, prawo, prosi, roku, tam, wprowadzenie eutanazji, za) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego O oddech, o przetrwanie (Aborcja) (jaki, jego, jest, mu, niech, prawo, tego, za) (by )
  Życie to wieczna walka o oddech, o przetrwanie ono walczy o bicie serca ono walczy o życie Człowiek żyjący może walczyć i walczy o życie. Dopóki jest świadomy, i dopóki inni pozwolą mu decydować, opowiada się za życiem. Nienarodzony człowiek nie może tego samego. Ma takie prawo, jaki nadadzą mu inni. Aby jego prawo do życia nie zostało zniszczone, potrzeba ludzi kochających każde poczęte życie.
 • sobota, 7 lutego Jaka śmierć jest godna? (Eutanazja) (choroba, dla, Eutanazja, jak, jego, jej, jest, moim, mu, niego, nim, od, ono, pod, sens, sobie, taki, takim, tego, tym, za) (by )
  Idąc tropem tych, którzy opowiadają się za eutanazją, stwierdzimy, że uważają oni, iż naturalna śmierć człowieka i jego cierpienie – jest niegodne. Godnym zaś będzie rezygnacja z tego cierpienia. Zatem, zwolennicy eutanazji uważają, że istnieje śmierć godna (eutanazja) i niegodna (naturalna śmierć poprzedzona cierpieniem).
 • sobota, 7 lutego Dopuszczalność eutanazji (Dopuszczalno) (boga, jak, jego, jest, od, prawo, woli, za) (by )
  Dopuszczalność eutanazji jest trudnym zagadnieniem etycznym. Ma ona zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Konflikt racji bierze się z różnych systemów wartości, jakimi kierują się obie strony sporu.
 • sobota, 7 lutego Dlaczego boimy się śmierci? (Życie) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Luksemburg legalizuje wspomaganą śmierć (Eutanazja na) (choroba, chorzy, leczenie, pacjenci, parlament, za, zdrowie) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Janusz Świtaj otrzymał wózek sterowany oddechem (Eutanazja, Życie) (Anna Dymna, anny, dla, fundacja, Janusz , mimo, mu, od, poza, temu, teraz, za) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Eutanazja – czy litością jest zabójstwo? (Eutanazja) (chce, choroba, Eutanazja, jego, jest, lub, mu, musi, nad, oregon, pacjent, prawo, taki, tym) (by )
  Eutanazja to odwieczny problem filozoficzny, z którym zmagali się już Platon i Pitagoras - byli przeciw, oraz późni stoicy - byli za. Zabieg próbowano zalegalizować w amerykańskim stanie Oregon (dawkę barbituranów zmieszanych z syropem popijano szklanką koniaku) oraz w Australii. Jednak pierwszym krajem, który ją dopuścił prawnie, była Holandia, choć dopiero przed kilkoma laty.
 • sobota, 7 lutego Napisał do sądu o szybką śmierć. Poprosił o eutanazję… (Eutanazja, Eutanazja w Polsce) (bo jest, dzieci, Eutanazja, mu, niech, od, polska) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Wolny człowiek może decydować? (Eutanazja) (boga, jest, prawo, sobie, tym, za) (by )
  Zwolennicy eutanazji odwołują się często do argumentacji, że ostatecznym dysponentem własnego życia jest sam człowiek. Ich zdaniem, jeżeli człowiek jest wolny, to może sam decydować o swoim życiu.
 • sobota, 7 lutego Śmierć na życzenie a samobójstwo (Eutanazja) (cierpienie cz, dla, Eutanazja, jak, jego, jest, lekarze, musi, od, pacjent, pod, sobie, taki, tego, tym) (by )
  Według dr. Zbigniewa Żylicza, onkologa, dyrektora hospicjum Rozenheuvel w Rosendaal pod Arnhem, który od 20 lat pracuje w tym kraju, około 75 proc. eutanazji dokonują lekarze rodzinni. Większość chorych na raka umiera właśnie w domach, nie w szpitalach.
 • sobota, 7 lutego Rzeczpospolita: Rząd ratuje Eluanę (Eutanazja na) (jak, jako, jej, lekarze, mu, od, ustawy) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego eutanazja nie jest krokiem ku nowoczesnej Europie (Eutanazja) (dla, gdy, jej, jest, ku, musi, od, uniwersytetu, za) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Eutanazja (Eutanazja) (jej, jest, tym) (by )
  Eutanazja (od gr. εύθανασια /euthanasia/ 'dobra śmierć') jest to przyśpieszenie śmierci osoby nieuleczalnie chorej, które umotywowane jest skróceniem jej cierpień.
 • sobota, 7 lutego „Kobiety na falach” (Kobiety na falach) (dzieci, jej, jest, oni, prawo, tak) (by )
  „Kobiety na falach” odpłynęły aby znowu powrócić. Zamierzają znów przybyć po polskie kobiety, aby zabijać ich dzieci na wodach eksterytorialnych, gdzie polskie prawo nie obowiązuje.
 • sobota, 7 lutego Nie mieć dziecka (Aborcja) (chce, jej, jest, lekarz, lekarze, lub, tym) (by )
  Firmy farmaceutyczne zalecają środki antykoncepcyjne. Mają w tym swój interes. Lekarze zaś przepisują te środki, nie myśląc o konsekwencjach zdrowotnych, na jakie będą narażone kobiety. Lekarz powinien pomóc kobiecie w nauczeniu jej obserwacji organizmu, aby potrafiła rozpoznać dzień, w którym jest płodna, i nie podejmować wtedy działania, jeśli nie chce lub nie może mieć jeszcze dziecka.
 • sobota, 7 lutego Eutanazja po katolicku? (Eutanazja) (chce, Eutanazja, jak, jest, tak, tym) (by )
  Zastanawiam się, skąd w katolickim kraju bierze się tak duża liczba osób, które uważają, że eutanazja to święte prawo, a aborcja - jeszcze świętsze. Czy dzieje się tak z powodu braku wiedzy? A może ludzie wierzą mediom, i to tym, którym niekoniecznie trzeba wierzyć, a nawet wręcz nie powinno się?
 • sobota, 7 lutego Aborcja – chore dziecko (Aborcja) (dzieci, jak, jest, leczenie, prawo, sobie) (by )
  Kiedy rodzice dowiadują się o tym, że ich dziecko urodzi się chore - podejmują się walki o nie i o to, aby żyło i było jak najzdrowsze. Są też tacy rodzice, którzy decydują się na aborcję.
 • sobota, 7 lutego Prawo do życia mają bogaci (Eutanazja) (dla, dzieci, Eutanazja, jego, jest, leczenie, lub, musi, niego, oni, prawo, tak, tego, tej, tym, za) (by )
  Prawo do życia, jedno z praw człowieka, nie jest już gwarantowane. W wielu społeczeństwach nie respektuje się tego prawa, zabijając starych, chorych i dzieci. Do tej pory dążono do cywilizacji świata, aby człowiek mógł żyć dobrze i aby szanowano jego prawa. Okazuje się jednak, że cywilizacja sprawia coś zupełnie innego: to w świecie zwanym cywilizowanym popełnia się brutalne morderstwa na najsłabszych, nie szanuje się praw człowieka i podstawowego prawa do życia. Można by się nawet zastanowić, czy kiedykolwiek świat szedł do przodu po to, aby wszystkim ludziom było lepiej żyć, czy po to, aby pewnej grupie było łatwiej żyć kosztem innych.
 • sobota, 7 lutego Eutanazja w opinii studentów prawa i medycyny (Socjologia) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Trzy lata za pomoc w samobójstwie (Eutanazja na) (samobójstwo) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Historia poglądów na temat eutanazji. (Historia pogl) (dla, dzieci, jest, nad, prawo, tam, za) (by )
  Historia poglądów na temat eutanazji. Starożytni przez e. rozumieli umiejętność umierania w pokoju i z godnością (felici vel honesta morte mo- ri). W starożytności zazwyczaj opowiadano się za zabijaniem dzieci chorych. W Sparcie nowo narodzone dzieci przedstawiano eforom państwowym, któ- rzy wybierali zdrowe, a pozostałe porzucano na wzgórzach Tajgetos na pa- stwę drapieżnych zwierząt.
 • sobota, 7 lutego Użycie człowieka (Eutanazja) (jako, jej, jest, lub) (by )
  Często na człowieka patrzy się jako na istotę użyteczną lub bezużyteczną. Dlatego toleruje się eutanazję a nawet do niej zachęca. Jednak, osobie ludzkiej trzeba przypisać wartość absolutną.
 • sobota, 7 lutego Terri Schiavo 2006 (Eutanazja w 2006) (jak, jej, od, rok, woli) (by )
 • sobota, 7 lutego Holenderskie eksperymenty z eutanazją dla dzieci (Bioetyka) (dla, dzieci, Eutanazja, jak, jego, jej, jest, lekarz, lekarze, nad, niego, od, pod, poza, prawo, roku, tak, tego, temu, tym, za) (by )
  W klinice pediatrycznej w holenderskim mieście Groningen lekarze wydali zgodę na uśmiercenie z litości czterech noworodków, które nie miały szans na przeżycie. W Holandii i Europie rozgorzała dyskusja na temat granic eutanazji Przypadki dziecięcej eutanazji w Groningen - jak ją potocznie nazwała to prasa - miały miejsce w 2004 r. za zgodą rodziców. Decyzję o uśmierceniu dzieci za pomocą zastrzyku z odpowiednią dawką środków uspokajających podjęło jednak kilku lekarzy, by - jak tłumaczyli - przerwać nieludzkie cierpienie. Poza tym dzieci i tak nie miały szans na przeżycie. Sprawę ujawniła sama klinika, a wszystkie przypadki zostały zgłoszone przez nią do prokuratury. Ta nie wszczęła jednak żadnego śledztwa, gdyż eksperci zgodzili się z diagnozą kliniki. Kontrowersyjne wytyczne szpitala pozwalające na uśmiercanie dzieci nierokujących żadnych nadziei nazwano Protokołem z Groningen
 • sobota, 7 lutego eutanazja na parkingach samochodowych (Eutanazja na) (dignitas, jej, oni, organizacja, roku, sobie, taki, tym) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Janusz Świtaj chce żyć (Dopuszczalno, Eutanazja, Eutanazja w domu) (Anna Dymna, anny, fundacja, jak, Janusz , od, sens, teraz) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Kto się nie opłaca? (Eutanazja) (dla, jak, jest, tego, tej) (by )
  Globalizacja gospodarki, opanowująca obecnie świat przez powstawanie przedsiębiorstw ponadpaństwowych, doprowadziła do sformułowania poglądu, że dzisiejszy świat można opisać przy pomocy formuły 20:80. To znaczy, że dla utrzymania gospodarki światowej wystarczy 20% ludzi, reszta - 80% - praktycznie jest niepotrzebna.
 • sobota, 7 lutego Eutanazja – analiza (Socjologia) (dla, Eutanazja, Eutanazja bierna, Eutanazja czynna, jako, jej, jest, Ko, od, pod, prawo, roku, tak, tego, tym, woli) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Eutanazja wynikiem kryzysu medycyny (Historia pogl) (Eutanazja bierna, Eutanazja czynna, medycyna) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Eutanazja nie jest godną śmiercią (Eutanazja) (dla, Eutanazja, gdy, jako, jego, jest, lub, mimo, mu, prawo, sens, tego, tym, za) (by )
  Ludzie, którzy twierdzą, że eutanazja jest czymś dobrym, zasłaniają się litością, mówią o godnej śmierci chorego. Zobaczmy, co pisze na ten temat prof. PAT dr hab. Tadeusz Biesaga z Katedry Bioetyki Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.
 • sobota, 7 lutego Biskupi Meksyku – nie dla legalizacji eutanazji (Eutanazja) (Eutanazja, Ko, legalizacja eutanazji, samobójstwo) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Śmierć na życzenie dziecka (Eutanazja na) (chce, dzieci, Eutanazja, jak, jest, mimo, od, prawo, roku, tym, ustawy, woli, za) (by )
  O tym co się dzieje w Holandii – jest głośno. To, jak rząd chce się targnąć na coraz więcej ludzkich istnień, w tym dzieci – przechodzi jakiekolwiek pojęcie. Holenderska opozycja uznała za "przerażający" projekt ustawy o eutanazji, zatwierdzony przez rząd i przesłany do parlamentu. Opracowany przez ministrów sprawiedliwości i zdrowia tekst przewiduje między innymi możliwość uśmiercania na życzenie dzieci powyżej 12. roku życia, nawet wbrew woli ich rodziców.
 • sobota, 7 lutego Utylitarna dbałość o użyteczność człowieka (Eutanazja) (boga, Eutanazja, jak, jaki, jest, jestem, lekarz, prawo, sobie, tak, tym, uniwersytetu, za) (by )
  Oto, co mówi na temat eutanazji ks. prof. Paweł Bortkiewicz, teolog moralista z Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Michael Schooyans zauważył, że społeczeństwo spartańskie, które tak bardzo dbało o czystość fizyczną swojego narodu, że posuwało się do eliminacji ludzi nieużytecznych w społeczeństwie, było jedynym w starożytnej Grecji, które nie zostawiło po sobie żadnego świadectwa kulturowego. Myślę, że taka utylitarna dbałość o użyteczność człowieka jest mechanizmem samozagłady.
 • sobota, 7 lutego Prawo do umierania, wyreżyserowany przez Johna Zaritsky’ego (Eutanazja na) (dignitas, Eutanazja, jako, jest, mu, organizacja, roku) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Pomysł na aborcję (Aborcja) (tym) (by )
  Skąd u ludzi wzięło się przekonanie, że można zabić nienarodzone dziecko? Czy nie stąd, że niektóre środowiska próbują przekonywać, że dziecko w łonie matki to nie człowiek? Mają w tym swój cel: cały przemysł aborcyjny skierowany na zdobywanie pieniędzy dzięki zabijaniu.
 • sobota, 7 lutego Eutanazja po Oregońsku (Eutanazja na) (Eutanazja, oregon, usa) (by eutanazja.pl)
  W USA w stanie Oregon eutanazja jest dozwolona. Kiedy lekarz stwierdzi, że choremu pozostało nie mniej niż sześć miesięcy życia, a kolejny lekarz to potwierdzi – choremu umożliwia się samobójstwo.
 • sobota, 7 lutego Rząd zabija słabych (Eutanazja na) (chorzy, dzieci, Eutanazja, jak, jako, jest, pod, tak) (by )
  Czy nie bałbyś się mieszkać w kraju, o którym wiesz, że jeżeli zachorujesz - zabiją Cię? Tak właśnie dzieje naiedaleko stąd, bo w Holandii. Wytyczne dotyczące dopuszczenia do eutanazji niemowląt i małych dzieci znane są jako Protokół z Groningen, gdzie zostały po raz pierwszy sformułowane. Według nich eutanazja jest dopuszczalna, kiedy decyzję o niej podejmą rodzice, a dwa zespoły lekarskie zgodzą się co do nieuleczalności choroby i niemożliwości złagodzenia bólu.
 • sobota, 7 lutego chrześcijanie i żydzi sprzeciwiają się eutanazji (Eutanazja na) (cierpienie cz, legalizacja eutanazji) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Eutanazja ma swoją cenę (Eutanazja na) (dignitas) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Zmęczony życiem (Eutanazja) (chce, chorzy, Eutanazja, jest, lekarze, od, prawo, roku, tego, tej, za) (by )
  Co oznacza: być zmęczonym życiem? Czy człowiek może być zmęczony na tyle życiem, ze chce już je przerwać? I w końcu, czy człowiek ma prawo do tego, aby przerywać życie? Często lekarze przestają się dziwić temu, ze ktoś chce przerwać swoje życie z powodu zmęczenia nim. Są nawet za tym, aby pomóc takiej osobie odejść, aby ją zabić.
 • sobota, 7 lutego Ziobro: Konstytucja nie daje możliwości wprowadzenia eutanazji (Dopuszczalno, Eutanazja, Eutanazja w Polsce) (Eutanazja w Polsce, jak, Janusz , moim, pod, polska, tego, temu) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Legalna eutanazja (Legalna eutanazja) (dla, gdy, jak, jego, jest, ku, lekarz, lekarze, od, oni, pacjent, takim, tego, temu, teraz, za, zdrowie) (by )
  W Polsce od dawna legalna jest bierna odmiana eutanazji, polegająca na zaniechaniu czynności ratujących zdrowie i życie chorego. Wbrew postulatom europejskiego humanizmu nie jest to jednak zgoda na łagodną, zaszczytną i dobrą śmierć, lecz raczej przymusowa eksterminacja ludzi starszych, którzy zostali uznani przez państwo za obciążenie dla budżetu, a przez to niewartych życia.
 • sobota, 7 lutego Eutanazja dla dzieci (Dopuszczalno) (chce, Eutanazja, jak, jego, jej, jest, lekarze, medycyna, niego, nim, ono, sobie, tak, tej) (by eutanazja.pl)
 • sobota, 7 lutego Eutanazja za zamkniętymi drzwiami (Eutanazja) (Eutanazja, jego, jej, jest, lekarze, lub, mimo, pod, prawo, sobie, tego, teraz, za) (by )
  W niektórych krajach eutanazja jest zabroniona, a mimo tego wykonuje się ją. Podobnie działo się w krajach, w których eutanazja jest teraz legalna (zalegalizowana przez dane państwo). Kiedy nie wolno było jej wykonywać – lekarze robili to bezkarnie, tłumacząc się litością w stosunku do pacjenta czy jego rodziny.
2005