Pierwszy wniosek o eutanazję w Polsce

W Polsce do sądu wpłynął pierwszy wniosek o dokonanie eutanazji. 32 letni Janusz Świtaj jest sparaliżowany od 14 lat. Oddycha tylko za pomocą respiratora. Nie jest w stanie zajmować się sobą. Pielęgnują go jego rodzice. Wniosek o eutanazję trafił do sądu rejonowego w Jastrzębi Zdroju.

Janusz Świtaj mówi, że państwo nie zapewnia mu należytej opieki. Dlatego prosi o odłączenie go od aparatury po śmierci jednego z rodziców. Mówi, że jego rodzice są już w podeszłym wieku i nie chce obciążać ich obowiązkiem opieki. Kiedy pan Janusz poprosił o to, aby pielęgniarka przychodziła częściej, stało się na odwrót: zmniejszono czas jej wizyt do dwóch tygodniowo.

Jeszcze nie otrzymał odpowiedzi z sądu z Jastrzębi Zdroju. Eutanazja w Polsce jest zakazana. Minister zdrowia Zbigniew Religa sprzeciwia się tej eutanazji, tłumacząc, że pan Janusz Świtaj jest jeszcze młody, a medycyna szybko robi postępy.

hastagi na stronie:

#eutanazja #Eutanazja w Polsce #prośba o eutanazję #przykłady eutanazji w polsce #wniosek o eutanazje

Authors

Related posts

18 Comments

 1. Mariusz 35 lat said:

  Witajcie

  Sprawa podobna jest do sprawy aborcji tam kto

 2. tommi said:

  matipl moja opinia jest taka – przypadek pana Janusza jest wyj

 3. normalny said:

  panie Januszu moje wyrazy współczucia,
  szkoda, że w tym chorym kraju wszystko jest chore a prawo w szczególności,
  jak na mój gust demokratyczne prawo samostanowienia swoją osobą jest pogwałcone,
  a wszystko to dzięki pseudokatolikom i wszelkiej maści fanatykom typu rydzykowatego np,
  ręce won od wolności wyboru, sumienia czarne szakale

 4. BrakDanych said:

  Myślę, że każdy ma prawo wyboru co do decyzji o eutanazji, jeżeli człowiek ma żyć w bólu i cierpieniach przez nie uleczalną chorobę to powinno się dac mu prawo wyboru co chce zrobić z tym. Każdy ma jednak swoje zdanie w tym temacie tak jak i czesi na temat eutanazji http://formlinkus.com/news0042.php

Comments are closed.

Top