Śmierć na życzenie dziecka

O tym co się dzieje w Holandii – jest głośno. To, jak rząd chce się targnąć na coraz więcej ludzkich istnień, w tym dzieci – przechodzi jakiekolwiek pojęcie.

Holenderska opozycja uznała za „przerażający” projekt ustawy o eutanazji, zatwierdzony przez rząd i przesłany do parlamentu. Opracowany przez ministrów sprawiedliwości i zdrowia tekst przewiduje między innymi możliwość uśmiercania na życzenie dzieci powyżej 12. roku życia, nawet wbrew woli ich rodziców.

Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny (CDA), wyraziła oburzenie, że rząd uznał 12-latków za wystarczająco dorosłych, by decydowali o sprawach życia i śmierci, mimo iż prawo nie pociąga do odpowiedzialności dzieci, zanim nie osiągną pełnoletności.
Nawet środowisko medyczne chłodno przyjęło pomysł rządu dotyczący uśmiercania na życzenie nieuleczalnie chorych dzieci.

W Holandii legalne jest zabijanie dorosłych od 1994 roku. Jednak kodeks karny nadal przewiduje za nią kary do 12 lat pozbawienia wolności. Jedna z Niemieckich gazet twierdzi, że 40 procent upośledzonych umysłowo osób, które zmarły w Holandii w ciągu roku, skończyło życie z pomocą lekarza. Eutanazja jest również praktykowana u osób psychicznie chorych.

Authors

Related posts

Top