Kto pozwala na śmierć dzieci?

Ostatnie dni pokazały coś nadzwyczajnego, co warto byłoby pokazać na całym świecie jako przykład nie tylko głupoty i bezmyślności, ponieważ to zbyt łagodne określenia, ale żenującej walki o władzę kosztem ludzkiego życia. W Polsce, w kraju w którym dzieciom w szpitalach grozi śmierć na skutek bankructwa szpitala czy braku dofinansowania do leków rząd skupuje świnie.

Co ma świnia do szpitala, a rząd do świni i dlaczego z powodu niewinnej świni może umrzeć dziecko? Otóż, świnia nie jest zupełnie bez winy. Dlaczego? Ponieważ, występując w nadwyżce, stwarzają okazję do złych (nie błędnych ani grzesznych) decyzji dla tych, którzy w walce o stołki robią na żywca ze świń kiełbasę wyborczą (jednak nie lubię tego słowa).

Krótko mówiąc, rząd skupuje świnie, ale pieniędzy na szpital nie da. Nie pytajmy już nawet, kto winien jest takiej sytuacji, ale co zrobić, aby podobna rzecz się nie powtórzyła. Może ci, którzy płacą, powinni płacić więcej? Jednak niewiele by to pomogło, ponieważ pieniądze nie są jak bumerang w stosunku do potrzeb zdrowotnych wpłacających je pacjentów. To, co wrzucimy do wspólnego worka, trafia w Trójkąt Bermudzki i bezpowrotnie ginie wśród spalin samolotów, które z konieczności muszą latać w bardzo ważnych narodowych sprawach w czasie, kiedy temperatura podnosi się bezpowrotnie o 6 stopni, powodując tornada i zalewając wodą wszystko, co się da.

Po apelu o pomoc jednego ze szpitali i po tym, jak cała Polska usłyszała płacz dziecka, sypią się pieniądze na szpital.Ten został uratowany, ale co z innymi? Czy dopiero dziecko z każdego szpitala musi powiedzieć, że nie chce umierać, aby cokolwiek zmienić z finansowaniu resortu zdrowia? Jeśli się nie zmieni, zawsze znajdą się jakieś pieniądze pochodzące od ludzi dobrej woli i zasobnego portfela lub od osób mających do zaoferowania tylko i aż dobrą wolę.

Authors
Tags , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top